Prekyslenie organizmu

Ľudia každodenne objavujú význam a dôležitosť pH rovnováhy pre fyzické zdravie.

Zdravie začína správnou acido – bázickou rovnováhou v tele. Hladina pH vnútorných tekutín ovplyvňuje každú bunku a rozsiahla acidická nerovnováha môže viesť k zdravotným komplikáciám. Chronická kyslosť preruší všetky bunkové činnosti a funkcie a zasahuje do samotného života.

Prekyslenie organizmu je stav, ktorý môže byť spúšťačom poškodzovania zdravia, akými sú napríklad obezita, rôzne  alergie, únava, kardiovaskulárne problémy, depresia,  únava, nedostatok energie, bolesti hlavy, bolesť svalstva a kĺbov, pálenie záhy, atď.

Optimálne pH telesných tekutín organizmu je v rozpätí 7,36 – 7,44. Aby sme si udržali zdravie, je nevyhnutné odkyslenie organizmu.

To znamená, vynechať z jedálnička kyselinotvorné potraviny, aby v našom tele nastala acidobázická rovnováha podporujúca regeneráciu. Prebytok kyselín v našom tele zhoršuje naše zdravie. Pokiaľ dokážeme nastaviť správny pomer kyselín a zásad v našom tele, dokážeme zlepšiť svoj zdravotný stav.

Najčastejšou príčinou acidózy, čiže prekyslenia je vo všeobecnosti hlavne strava, ktorá obsahuje príliš vysoký obsah kyselín v živočíšnych produktoch, ako sú mäso, vajcia a mliečne výrobky. Navyše konzumujeme vo veľkej miere spracované potraviny, ako biela múka, cukor a pijeme nápoje produkujúce kyselinu, ako je káva a rôzne nealkoholické nápoje.

Užívanie liekov a rovnako aj používanie umelých sladidiel, ktoré sú extrémne kyselinotvorné, nám spôsobuje prekyslenie. Úprava stravy a životného štýlu sú jedny z najlepších vecí, ktoré môžeme urobiť, aby sme prispeli k odbúraniu kyselín z tela.

Je potrebné uvedomiť si, že pre rovnováhu organizmu sú rovnako dôležité zásadotvorné, ako aj kyselinotvorné potraviny. Zásadotvorné však musia prevažovať. Odporúča sa pomer 3:1.

Aj napriek zdravotným výhodám, voda JAVA nie je liek a nie je schválená pre liečbu chorôb. Odporúčame preto pred zaradením vody JAVA do pitného režimu to konzultovať so svojim lekárom.

Napíš komentár

Komentáre budú najskôr overené a následne publikované.

Vyberáme z našej ponuky