História prírodnej alkalickej vody siaha do začiatku 20. storočia.

Obec Brzozów bola v tom čase známa vďaka svojim liečivým minerálnym vodám. Počas prieskumu ropy bola v lese Brzozów vykopaná 300 metrov studňa no namiesto „čierneho zlata“ z nej vytryskla minerálna voda. Ukázalo sa, že na tomto mieste existujú bohaté zdroje jód-brómovej soli.

Vtedajší biskup, ktorý bol týmto objavom fascinovaný, sa rozhodol postaviť kúpele Brzozów-Zdrój, špecializujúce sa na liečbu reumatizmu, krivice – rachitídy,  aterosklerózy a zlyhania obličiek. Kúpele boli ale počas druhej svetovej vojny ale zničené.

Dnes v týchto oblastiach vedie náučný chodník: „Brzozów Zdrój“. Tam sú ešte stopy po kúpeľoch.

Na tomto mieste, obklopeným krásnou krajinou jedného z najkrajších a najčistejších kútov Dynowských nížin, v malom mestečku Humniska, je vodný zdroj s touto mimoriadnou  vodou.

Aj keď po mnoho storočí tiekla pod povrchom hlbín Karpatského flyša, prvýkrát sa vyplavila na povrch iba pred desiatimi rokmi , keď v júni 2013 hlavný hygienický inšpektor uznal vodu z tohto zdroja za prírodnú minerálnu vodu s názvom JAVA.

Moderná veda odpovedala na otázku, prečo voda extrahovaná v týchto miestach  má taký priaznivý účinok na organizmus.

Jej hlavným znakom je  hodnota pH 9,2 až 9,4 - jedna z najvyšších hodnôt alkalických vôd  v Európe!

Potvrdzuje to výskum uskutočnený na hydrogeologickom ústave AGH. JAVA je tiež zapísaná do Európskeho registra minerálnych vôd.

Alkalické „živé vody“ sa už mnoho rokov používajú na celom svete, tiež ako súčasť prírodnej medicíny. A svedčí o tom aj JAVA, ktorá je bezpochyby jedinečný elixír života.

Je to voda, ktorá uhasí smäd svojou lahodnou chuťou,  optimálne hydratuje pokožku, podporuje čistenie tela od toxínov, pozitívne ovplyvňuje fungovania metabolizmu, a tiež pomáha znižovať stres.

Čím vyššie je pH vody a tým aj jej zásaditosť  a tým účinnejší je jej pozitívny účinok na organizmus.

Stojí to za to, aby sa JAVA stala súčasťou Vášho každodenného života - rovnako ako bola súčasťou našich predkov pred sto rokmi!