MINERÁLNA 

JAVA je stredne mineralizovaná prírodná voda s celkovým zložením minerálov 1050mg /L. Je získavaná priamo z podzemného zdroja v hĺbke 124m. Prírodná čistota JAVY spočíva v jej vlastnostiach, ktoré nie sú ovplyvňované procesom stáčania ani ďalším spracovaním.

NESÝTENÁ

JAVA alkalická minerálna voda nie je nasýtená CO2. Smäd síce uhasíme rýchlejšie sódou než vodou, ale ide len o dočasný pocit. V žalúdku spôsobuje CO2 zvýšené napätie a zrýchľuje peristaltiku čriev. Z pohľadu obličiek pôsobí CO2 ako spúšťač rýchlejšieho vylučovania vody a minerálnych látok, ktoré sú pre telo prospešné. Preto je JAVA ideálna ako pitný režim. 

PRÍRODNÁ

Tajomstvo JAVY je skryté v priaznivých účinkoch pre ľudské telo. Zvýšené pH výrazne zabraňuje prekysleniu organizmu. Voda JAVA má negatívny oxidačný potenciál, a preto pôsobí ako antioxidant. Účinne neutralizuje a blokuje škodlivé voľné radikály.

 

ZÁSADITÉ pH

JAVA je zásaditá voda s vysokým pH až 9,2! Jej pitím sa kyseliny v tele dostávajú opäť do rovnováhy. Dokáže v tele neutralizovať kyslosť spôsobenú znečisteným ovzduším, stresom, zlými stravovacími návykmi. Vyššie pH prispieva  k ochrane organizmu pred škodlivými kyselinami. Priamo ovplyvňuje našu pohodu, vitalitu a zdravie. Preto je prírodná alkalická voda čoraz vzácnejším produktom.

NEGATÍVNY REDOX

JAVA má záporný oxidačno-redukčný potenciál, čo znamená, že má redukujúce vlastnosti a správa sa ako antioxidant. Zachytáva škodlivé voľné radikály, ktoré v tele vznikajú ako vedľajšie produkty metabolizmu.

prečítajte si viac o rozdieloch medzi prírodnou vs. umelou vodou >>>